כלי נגישות

הצהרת נגישות

מבוא

טבע BIZ (טבע עסקים) משקיעה מאמץ ומשאבים על מנת לספק ללקוחותיה שירות שוויוני, מכובד, נגיש ומקצועי.
חלק זה באתר מטרתו יידוע בדבר הסדרי הנגישות של החברה.. במידה ויש לך שאלות, הצעות שיפור נשמח לקבל את פנייתך ולסייע.

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש המידע עבור כלל המשתמשים ומשתמשים בעלי מוגבלויות בפרט.
ככזה, אנו רואים חשיבות רבה במתן אפשרות שווה לאנשים עם מוגבלות לשימוש במידע המוצג באתר ולאפשר חווית גלישה טובה יותר.

דבר הארגון

טבע ביז הוא מיזם עסקים וטבע, בהובלת החברה להגנת הטבע (עמותה רשומה), בתמיכת Common Sense Fund ובשיתוף חברות מובילות במשק, המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים.

הפרויקט מסייע לעסקים בניהול הסיכונים מפעולות הפוגעות במגוון הביולוגי, ויוצר הזדמנויות שוק חדשות, תוך היערכות לרגולציה עתידית. המיזמים ממומנים על ידי החברה להגנת הטבע, המשרד להגנת הסביבה, ורשות הטבע והגנים.

טבע ביז פועלת ומקדמת את נושא הנגישות בביצוע התאמות נגישות בשירותים השונים, בהתאם לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998 ולתקנות שהותקנו מכוחו.

אנו שואפים להבטיח כי השירותים הדיגיטליים יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ועל כן הושקעו משאבים רבים להקל את השימוש באתר עבור אנשים עם מוגבלויות. אנו רואים במשתמשים עם מוגבלות משתמשים שווי זכויות, הזכאים ליהנות מנגישות מלאה בכל השירותים, אנו פועלים עפ"י המוגדר בחקיקת הנגישות ואף מעבר לנדרש.

נגישות אתר האינטרנט

האתר הונגש בהתאם לתקנות הנגישות לעניין הנגשת אתרי אינטרנט ובהתאם לתקן הישראלי 5568 לעניין זה, תוך עמידה במסמך ההנחיות שנערך ע"י הארגון הבינלאומי W3C – בשם WCAG 2.0 ברמה AA .

אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים.

  • לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך,אנו ממליצים לשימוש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר (התוכנה כפופה למגבלות ולתנאי השימוש של היצרן. אחריות השימוש והיישום באתר חלה על בעלי האתר ו/או מי מטעמו לרבות התוכן המוצג באתר בכפוף למגבלות ולתנאי השימוש בתוכנה.)
  • הבדיקות נבחנו לתאימות הגבוהה ביותר עבור דפדפן כרום.
  • האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים Enter, ו Esc – ליציאה מתפריטים וחלונות.
  • מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש מכשיר נייד.
  • מסמכים או סרטוני וידאו שעלו לאתר לפני אוקטובר 2017 ייתכן שלא נגישים באופן מלא. במידה שנתקלתם במסמך כזה או בסרטון, תוכלו לפנות לרכז נגישות ואנחנו נדאג להנגיש לכם את המידע.

סרטונים מאתר יו-טיוב, מפות גוגל, מפה אינטרקטיבית (סימולטור)

בעמודי האתר קיימים פיצ'רים וגם רכיבי צד ג' של ספקי שירותים שונים למטרות הזרמת וידיאו והצגת ניווט מפות. ההנגשה בהם הינה תלויה בספקים אלה, ולפיכך להסברים אודות השימושיות ותפעולם, והאחריות לכך, הינה של אותם הספקים. עמכם הסליחה.

תפעול ניווט עליון באתר

תפעול הניווט בעזרת המקלדת מתאפשר באמצעות כפתור 'TAB' למעבר שוטף, וניווט בעזרת חצים ימינה ושמאלה. יציאה מן התפריט תתאפשר בעזרת כפתור ESC.

דרכי פנייה לבקשות והצעות שיפור בנושא נגישות

טבע ביז תשמח לקבל פניות לקבלת מידע ו/או הצעות שיפור על מנת לשפר את הנגישות ללקוח.
כמו כן אם במהלך הגלישה באתר נתקלת בבעיה בנושא נגישות נשמח לקבל ממך הערות באמצעות פנייה לרכזת הנגישות.
חשוב לציין כי למרות מאמצינו הרבים להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שעדיין אינם נגישים.

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר או בפיצ'רים מחוברים, יתכן ויתגלו דפים או קבצי PDF באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים להנגשתם. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות לאנשים עם מוגבלויות.

יצירת קשר ומשוב

פרטי רכז הנגישות: ליהי ברקן
טלפון: 03-638-8742
מייל: lihib@spni.org.il
עמוד יצירת קשר: מעבר לטופס יצירת קשר

אנו מקדמים בברכה משוב מהמשתמשים שלנו. אם במהלך הגלישה באתר נתקלתם בבעיה מיוחדת בנושא הנגישות, נשמח לקבלת משוב.

תאריך עדכון ההצהרה- 26.07.2022